Інструктор з керування: робимо усвідомлений вибір

Багато хто ставиться до вибору спеціаліста, що навчає керуванню автомобілем, легковажно. Вважається, ніби навчити керувати може будь-який інструктор. Помилковість цього твердження особисто перевірили учні, змушені шукати інструктора після закінчення автошколи.


Чому заняття автошколи часто виявляються неефективними?

Причин кілька:

  • Занять оплаченого під час вступу курсу недостатньо. Практично всі школи від початку пропонують учням мінімум занять, передбачений законодавством. Це 20 навчальних годин (категорія В), тобто, десять занять тривалістю півтори години (такий режим практики пропонують учням автошколи та приватні інструктори). Досить часто школи хитрують: включають внутрішній екзамен у цю кількість годин, одним уроком вважають подання автомобіля для складання іспиту. Практично учень сідає за кермо навчальної машини 8 разів, частину занять (якщо він новачок) проводить на майданчику. Для новачка їзда містом починається з 2-4 заняття. Іноді на майданчику доводиться провести 5-6 уроків - хороший інструктор з керування зазвичай випускає на дорогу тільки учня, безпечного для інших учасників дорожнього руху. Практики, оплаченої курсом, багатьом замало.
  • Трапляється, навчання стає нестерпним лише через те, що учень з інструктором не знайшли спільної мови. Це не обов’язково означає, що інструктор з керування поганий. Ймовірно, просто налагодити контакт внаслідок психологічних особливостей було неможливо. Зазвичай автошколи пропонують обрати іншого інструктора, після обгрунтування претензій. Але немає гарантії, що з іншим наставником "все складеться". Вибір зазвичай невеликий: автошкола запропонує двох, максимум трьох інструкторів. Поки учень поїздить з кожним із них, закінчується оплачена практика. Кожен новий інструктор з керування - необхідність знову психологічно підлаштовуватися, тому навчання страждає: учневі просто недостатньо часу.
  • Від самого початку "все пішло шкереберть": контакт з інструктором "провалився", важко було підібрати зручний час для занять, вони проходили без задоволення, учень надто боявся, інструктор вимагав надто швидкого результату...
  • Перед початком їзди учень думає, що керування - це легко, але стикається з труднощами, а інструктор ігнорує необхідність підтримати психологічно.


Приватний інструктор з керування: кому потрібен?

Відповідь проста: тим, хто вже має водійське посвідчення, але не має достатнього досвіду керування. Більшість учнів приватних інструкторів - жінки, які отримали права колись, "зберігали" їх без використання довгі місяці або роки. Чоловіки починають водити машину одразу ж після отримання водійських прав. Жінки переважно чекають на необхідність - багатьом представницям прекрасно статі потрібна серйозна мотивація, щоб сісти за кермо.

Отже, приватний інструктор потрібен тим, хто отримав права, але не має практики. Досвідчений хороший наставник допомагає вирішити головну проблему багатьох жінок за кермом: позбутися страху керування. Комусь потрібно на подолання страху більше часу, комусь менше, але жінки часто бояться водити,тому інструктори, які займаються приватною практикою, приділяють цьому аспекту більше уваги.

Досвідчений інструктор хороший тим, що не буде підганяти, вимагаючи швидкого результату. При заняттях з ним ви обмежені лише власними фінансовими можливостями, кількість уроків може бути будь-якою. Для хорошого наставника важливо, щоб заняття проходили легко, щоб у учня залишилися приємні враження від керування. Це - частина роботи.

Професійний, відповідальний інструктор з керування стежить за станом машини, не курить в автомобілі. Він розуміє, що його діяльність значною мірою належить до сфери послуг. Учень - клієнт, який завжди правий. При правильному інструкторі навчання стає способом приємно провести час, який зрештою призводить до набуття корисної навички - вміння керувати автомобілем.

Сумлінний інструктор суворий щодо питань, які стосуються правил дорожнього руху. Культура керування, стиль керування учень отримує від людини, яка навчає керувати автомобілем.


Як обрати хорошого інструктора?

Найпоширеніший спосіб - спитати знайомих або друзів. Серед них хтось навчався керуванню не так давно і зберіг контакти інструктора, який справив хороше враження. Існують ресурси, які пропонують послуги приватних інструкторів.

Обираючи інструктора, пам’ятайте: головним критерієм має бути не вартість занять, а їхня якість. Машина з дубльованою системою управління, зручне місце для занять, можливість обирати зручний для вас час, психологічний комфорт з перших хвилин знайомства - найважливіші аспекти. Коли будете йти на заняття з інструктором, візьміть своє водійське посвідчення: ви ж пам’ятаєте, де воно? Удачі!