Як навчитися водити машину: покрокова інструкція

Перше і найважливіше для тих, хто хоче навчитися їздити на машині - сформулювати для себе мотивацію, зрозумію, навіщо це потрібно. Ймовірно, раніше ви непогано обходилися й без цієї навички, тож навіщо вона знадобилася зараз? Мотивація, яка підштовхує до початку занять, у всіх різна. Наприклад...

  • життя за містом і незручність громадського транспорту, великі розходження в розкладах маршруток, автобусів та вашого режиму роботи;
  • питання престижу, адже усі знайомі (подруги) вже водять машину, а ви все ще не за кермом;
  • вимога працедавця навчитися водити машину;
  • обіцянка чоловіка (батька) подарувати автомобіль;
  • необхідність часто їздити, наприклад, на дачу або за місто до рідних;
  • бажання отримати незалежність, психологічний комфорт від думки, що ви самостійні у пересуванні.


Як навчитися водити машину без інструктора: чи можливо це?

З точки зору законодавства, тобто, Закону України "Про правила дорожнього руху", який включає безпосередньо ПДР, навчати водінню може тільки спеціаліст з підготовки водіїв на автомобілі, обладнаному додатковими педалями, а учень при цьому повинен мати достатні початкові навички керування. Якщо таких навичок немає, учень дізнається про те, як водити машину, на навчальному майданчику. На практиці початкові навички багато хто здобуває в автомобілі батька, чоловіка, брата, друга, подруги... З точки зору нинішніх ПДР, це незаконно, але в реальності саме так зазвичай і відбувається. Мало хто приходить до автошколи або звертається до послуг інструктора по водінню, жодного разу не спробувавши сісти за кермо. Жінок таке формулювання часто дивує, але чоловіки навіть не можуть до ладу відповісти на запитання "як навчитися водити". Зазвичай вони кажуть щось на зразок "Ну... сідаєш і їдеш". Жінки в більшості своїй справді навчаються керувати автомобілем, навіть якщо машина з автоматичною коробкою передач. У будь-якій автошколі, у будь-якого інструктора займаються переважно представниці прекрасної статі, кількість чоловіків не перевищує 30%. Тому відповідь на запитання на зразок "як це робити" шукають переважно жінки.

Мало для кого хорошим наставником виявляється чоловік - чоловіки надто нервово реагують на будь-які помилки дружини за кермом, мало хто може справді передати свої знання дружині. Батьки, на жаль, теж не завжди виявляються хорошими педагогами. Тому для більшості заняття з інструктором є необхідністю.


З чого починати і де навчитися водити машину

Якщо у вас немає водійських прав, то починати потрібно з вибору автошколи, де можна пройти заняття з теорії, а також практику. Якщо права є, але навички керування відсутні, то відправним пунктом можуть стати заняття з приватним інструктором по водінню. Заняття на автомобілі з механічною коробкою передач починають на майданчику (це обов’язково, якщо навички керування взагалі відсутні або мінімальні). Другий етап - рух найменш завантаженими міськими вулицями. Далі заняття "переносяться" до районів з більш жвавим рухом. Перевага занять з приватним інструктором - можливість пересування за потрібними вам маршрутами. Навчання на автомобілі з автоматичною коробкою передач відбувається значно швидше.

Навіть якщо ви колись навчалися керуванню, а тепер відновлюєте навички, обов’язково відновіть в пам’яті й правила дорожнього руху. Якщо складати теорію не потрібно, то вчити білети з ПДР немає необхідності - повторіть лише справді потрібні правила.

Порада: навчайтеся керувати машиною тоді, коли маєте реальну можливість отримати в своє розпорядження автомобіль. Здобуту навичку потрібно закріплювати регулярною практикою, а без автомобіля це неможливо.