Як обрати інструктора з керування та отримати від уроків користь

Ви змучені поїздками в громадському транспорті? Набридло ходити пішки або тягати з магазину пакети з продуктами в руках? При цьому інші члени сім'ї вже давно вирішили для себе цю проблему, сівши за кермо, а вас іноді пропонують "підвезти"? Візьміть себе в руки і почніть вчитися керуванню машини. Навряд чи ми вас здивуємо, сказавши, що найважливіша в цьому питанні людина - інструктор з водіння автомобіля. Він допоможе вам подолати всі страхи і відкриє перед вами світ автолюбителів.


Хороший інструктор - хто це?

Як правило, автоінструктор - чоловік. Не в образу чоловікам, але дехто з них до жінок ставиться по-особливому, вважаючи, що представницям прекрасної статі важче пристосуватися до дороги. На жаль, при зустрічі ви не зрозумієте, як саме налаштований ваш тренер з водіння. Багато що залежить і від ваших успіхів на перших уроках.

Автоінструктори проходять курс навчання і мають досвід не тільки водіння, а й викладання. Зазвичай у них мінімум 4-5 учнів на день, іноді - більше. Тому дотримуйтеся золотого правила: хочете отримати хорошого вчителя - будьте хорошим учнем. Один і той же інструктор з водіння для когось - лояльний і спокійний, а для когось - неврівноважений і нервовий. Обираючи інструктора, звертайте увагу на відгуки, по можливості питайте серед знайомих, а також спирайтеся на своє внутрішнє чуття. З прагматичних питань, відповіді на які потрібно знати - місце занять, вартість, автомобіль (марка, рік випуску, технічний стан, а також те, чи обладнана машина дубльованої системою управління).

індивідуальні уроки водіння Київ


Водіння з інструктором: основні правила

Пройшовши теоретичну частину (або освіживши в пам'яті правила дорожнього руху, якщо ви вчилися давно), беріться до практики. Водіння з інструктором в Києві або іншому великому місті має свою особливість, адже вам належить звикнути до ролі водія на дорогах з посиленим трафіком. Від інструктора потрібна особлива увага і спокій. Найчастіше професіонали легко ставляться до типових страхів учнів за кермом. Якщо ви вже маєте невеликий практичний досвід, розкажіть інструкторові, що в керуванні є для вас найбільшою проблемою. Якщо досвіду немає взагалі, інструктор насамперед відвезе вас на закритий майданчик, де ви зможете опанувати перші навички водіння. Особливо це актуально при навчанні керуванню авто на "механіці".

Можете також скористатися наступними рекомендаціями:

  • Не кажіть своєму інструкторові "А мій тато казав робити так ..." Зараз вас вчить інструктор, він за вас відповідає, тому забудьте про те, що вас вже хтось учив керуванню раніше - принаймні, якщо ваші знання суперечать тому, що говорить інструктор.
  • Слухайте інструктора з перших уроків, просіть додатковий матеріал, запитуйте все, що було незрозуміло, після занять з водіння.
  • Дайте зрозуміти, що ви здаєте на права, щоб їздити. Таким чином він буде серйозніше ставитися до вас і знати, що він навчає не дарма.
  • Усі індивідуальні уроки водіння дуже важливі, тому складіть графік уроків і пройдіть всю програму.

автоінструктор Київ


Коли потрібно звертатися до приватного інструктора?

Послуги приватного інструктора (або додаткові заняття з інструктором автошколи) потрібні досить часто. Причин безліч. Можливо, навчальних годин не вистачило, щоб відчути себе впевненіше за кермом. Може бути, з інструктором "не склалося" і заняття пройшли абияк ... До того ж, інструктор в автошколі не зможе їздити з вами на вашій машині або за вашим маршрутом. У таких ситуаціях варто звернутися до приватного автоінструктора, позайматися на його машині, а потім попрактикуватися на своїй, якщо вона є. Обираючи приватного інструктора, звертайте увагу на такі моменти:

  • чи обладнаний його автомобіль для навчання;
  • чи входить у вартість занять паливо;
  • чи є у автоінструктора атестат, який дозволяє йому проводити заняття з учнями;
  • чи є можливість оплатити заняття "оптом" зі знижкою;
  • чи зможете ви з інструктором відпрацювати потрібний вам маршрут;
  • чи готовий інструктор позайматися з вами на вашому автомобілі.
Знайдіть відповіді на всі ці питання, і сідайте за кермо!