Ремінь безпеки: чому ми ним не користуємося на задньому сидінні?

безпечне водіння автоРемінь безпеки для пасажирів на задньому сидінні - чули про такий? А користувалися коли-небудь? Не тільки в Україні, але й у багатьох європейських країнах, де за правилами пристебнутими мають бути усі пасажири в салоні, чимало людей не користуються ременем безпеки, коли їдуть на задньому сидінні автомобіля. Серед найпоширеніших причин такої поведінки - думка, ніби заднє сидіння є більш безпечним у порівнянні з передніми, тому користуватися ременем безпеки не обов’язково. Краш-тест, проведений Інститутом безпеки руху на дорогах IIHS, наочно демонструє, наскільки це небезпечно для всіх пасажирів у салоні автомобіля, в тому числі, для тих, хто дотримується правил і користується ременем безпеки. Той, хто сидить позаду, може просто вбити вагою свого тіла сумлінно пристебнутого водія чи пасажира на передньому сидінні, навіть якщо спрацюють подушки безпеки. Тест проводився на швидкості близько 60 км/год.

Ми навіть не запитуємо, чи ви користуєтеся ременем безпеки, коли сідаєте на заднє сидіння. Ми питаємо, ЧОМУ БІЛЬШІСТЬ ВВАЖАЄ КОРИСТУВАННЯ РЕМЕНЕМ БЕЗПЕКИ НА ЗАДНЬОМУ СИДІННІ ЧИМСЬ ГАНЕБНИМ І НЕПОТРІБНИМ?


Трохи історії.

Навряд чи молоді відвідувачі нашого сайту це пам'ятають, але зовсім недавно були часи, коли в Україні пристібатися ременем безпеки було зовсім не обов'язково. Мало того, існувала думка, ніби використання ременя може тільки погіршити ситуацію в разі аварії: мовляв, той, хто пристебнутий, отримує додаткові травми і за необхідності не може вибратися з машини.

Взагалі ідея використання ременя безпеки в машині веде свою історію з авіації - ремені почали застосовувати спочатку 20 століття. Спочатку необхідність надійної фіксації на сидіння з'явилася у автогонщиків. У 1950-х ременями безпеки почала доповнювати свої автомобілі компанія Volvo.

С1957 року автомобільні ремені безпеки на законних підставах стали встановлювати в Швеції. У 1961 році ремені стали обов'язковими в американському штаті Вісконсін, в 1970 - у Франції. У радянських автомобілях ремені безпеки з'явилися в 1974 році. Все це стосується ременів на передніх сидіннях. До речі, в СРСР, в тому числі і в Українській РСР, правила дорожнього руху зобов'язували використовувати ремінь з 1979 року. Дивно, що ми досі до цього не звикли. Більше дізнатися про типи ременів безпеки можна тут.