Скільки коштують уроки водіння: з чого складається ціна

Навіть в межах одного міста уроки водіння можуть значно відрізнятися за ціною. Проаналізуємо ситуацію в Києві й дізнаємося, скільки це коштує в Європі.

Власне, чому б ні? Напевне, зараз хтось заперечить, мовляв, навіщо порівнювати їхні ціни на заняття з інструктором водіння з нашими - зарплати ж різні. Але у багатьох аспектах ми порівнюємо українські реалії з європейськими, то чому б не порівняти й такий важливий аспект життя більшості сучасних людей, як уроки водіння. Адже в житті практичного кожного молодого мешканця міста настає момент, коли постає питання про те, що треба навчитися водити автомобіль і скільки це може коштувати. Що ж, розглянемо, з чого складається вартість одного заняття з керування автомобілем.

подготовка к получению прав

Уроки водіння: складові вартості

Вартість заняття включає безпосередньо послуги інструктора, а також вартість палива й обслуговування автомобіля. Кожен, хто сидів в автомобілі поряд з новачком, знає, як водій-початківець "вбиває" машину. На початковому етапі навчання він просто безжальний до навчального автомобіля. При цьому кожен хоче навчатися на іномарці в хорошому стані (водночас, навіть зараз в Києві можна знайти автошколи та послуги приватного інструктора з навчанням на старих Жигулях, але про такі варіанти в цій публікації не йдеться). Чим кращий автомобіль, тим дорожче обходиться його обслуговування, і це впливає на вартість заняття. Що стосується палива, більшість навчальних автомобілів обладнані газовими установками, що дозволяє певною мірою здешевлювати уроки. Однак це не означає, що вони можуть бути відверто дешевими. Адже, власне, найдорожче з усього, що є в навчальному автомобілі - це інструктор, точніше, його час, досвід та нерви, його вміння знайти підхід саме до вас і навчити всього, що знадобиться на дорозі.

Скільки коштують уроки водіння в Києві

Коли обираєте інструктора з керування для приватних уроків, зверніть увагу на тривалість занять. Якщо в оголошенні або на сайті бачите вартість 150 грн. за заняття, найімовірніше, йдеться про 45-хвилинні уроки. Але для того, щоб хоча б звикнути знаходитися в автомобілі й увійти в ритм руху, знадобляться півтори години. Власне, мінімальна рекомендована тривалість заняття з інструктором - 90 хвилин. Уточнюючи цей момент у того, хто пропонував свої послуги за "150 грн.", не дивуйтеся, що почуєте цифру "300". Так, 300 грн. за заняття тривалістю 90 хвилин - нині стандартна для Києва ціна за уроки водіння, однак є й дорожчі варіанти. Знижки при оплаті певної кількості занять ви завжди можете обговорити з інструктором.

А що в Європі?

У європейських країнах стандартне заняття триває 45 хвилин, однак інструктор може проводити заняття з учнем до трьох годин (тобто, чотири стандартні заняття поспіль). Вартість занять може залежати від умов, в яких проводиться урок. Наприклад, в Німеччині звичайне заняття в місті коштує 32-36 євро за 45 хвилин. При поганій погоді або в темряві вартість заняття підвищується до 50-52 євро, стільки ж коштує заняття на автобані. В Австрії стандартне заняття триває 50 хвилин і коштує від 52 євро. В європейських країнах, де мешкає багато іноземців, можна знайти автошколу або приватних інструкторів, які проводять заняття різними мовами. Зокрема, в Німеччині можна займатися з інструкторами, які говорять російською або турецькою мовами.

У Києві є можливість навчатися керуванню автомобілем іноземною мовою, але це, найімовірніше, буде заняття в присутності перекладача. Втім, іноземні рідко навчаються водінню в українських містах. Зазвичай інструктор по водінню в Києві потрібен тим, хто тут народився, мешкає і добре знає російську й українську. Обираючи автоінструктора, пам'ятайте, що низка вартість його послуг відносно середніх цін на ринку має насторожити: у інструктора може бути мало досвіду, поганий автомобіль, шкідливі звички або недостатньо міцні нерви. Усе це може погано відбитися на результатах навчання.