Водіння на машині інструктора: у чому переваги

Можна вчитися керувати будь-яким автомобілем. Коли перші "уроки" керування проводить батько або чоловік, він робить це на власному автомобілі, не обладнаному для навчання. Однак перше водіння на своїй машині має певні недоліки.

  1. У звичайних автовласників (тобто, тих, хто не займається навчанням керуванню професійно), автомобіль не обладнаний дубльованою системою управління (так званими "другими педалями"). Багато хто в таких випадках заперечує, мовляв, ручне гальмо є, його вистачить. Але насправді наявність дубльованих педалей робить навчання більш безпечним.
  2. Свою машину зазвичай шкода. Чоловік, батько або брат весь час вигукують "не кидай зчеплення", "що ти робиш", "не смикайся", "припини глухнути", "обережно, яма!" і так далі. В принципі, інструктор теж це каже, але власник машини, призначеної для навчання, від самого початку знає, що її чекає нелегка доля. Учні - безжальні водії, і змінити це неможливо. Страждають автомобілі і з механічною, і з автоматичною коробкою передач.
  3. Навчати на обладнаній машині інструктора не тільки безпечніше, але й спокійніше, причому як для того, хто навчає, так і для учня. Під час заняття ви завжди можете бути впевнені, що інструктор підстрахує у складний момент. Завдяки цьому навчання пов’язане з меншим стресом.

Коли можна навчати водінню на своїй машині?

Є дві можливості навчання на власному автомобілі. Перша, як уже було сказано, на своїй машині навчає їздити хтось із рідних або друзів. Друга - на вашому, не обладнаному для навчання автомобілі, навчає їздити інструктор по водінню. Як правило, інструктори займаються на автомобілі учня з тими, хто вже має стійкі навички керування. Цілком природно, що на "автоматі" цей момент настає скоріше, ніж при навчанні на "механіці".

Якщо учень просить інструктора займатися на власній машині, потрібно подбати про те, щоб в автомобілі безвідмовно працювало ручне гальмо - це єдина "страховка", що є на випадок помилки учня.

Отже, оптимально починати навчання керуванню з нуля або за наявності мінімальних навичок на машині інструктора. В подальшому, отримавши перший досвід і почуваючись впевненіше, бажано щонайменше кілька занять з інструктором пройти на власній машині, і лише після цього починати самостійне життя водія.