Їздити на автомобілі в місті: школа виживання для новачків та нервових

Вміти завести машину й їздити прямо - не означає вміти керувати автомобілем. Новачки розуміють це, коли перед ними постає нове завдання: водіння в місті.

Здавалося б: що тут складного? Насправді, їздити в умовах міста, зокрема, якщо йдеться про великий населений пункт з інтенсивним рухом, це певною мірою мистецтво, котре вимагає швидкої реакції, винахідливості, кмітливості й міцних нервів. Щоб під час руху в місті почуватися впевнено, потрібно вміти паркуватися усіма можливими способами, добре відчувати габарити автомобіля, і, на жаль, завжди бути готовим до того, що той, хто рухається поряд, порушить правила дорожнього руху. Тому керування автомобілем в умовах міста - найскладніше завдання, яке постає перед кожним водієм-новачком.

Водіння в місті - як відбувається навчання

Сучасні підходи в навчанні керуванню автомобілем схожі на методи вивчення іноземних мов: учневі пропонують середовище, максимально наближене до реального. На уроках англійської викладач говорить англійською й вимагає того ж від учнів, а уроки водіння в Києві проводяться там, де учень буде їздити, тобто, в місті.

Насамперед, на першому занятті інструктор по водінню з'ясовує, чи має учень достатньо теоретичних знань і якісь навички керування автомобілем. Одних лише слів "я це вже вмію" недостатньо - свої вміння потрібно продемонструвати. Якщо інструктор вважає, що виїжджати на вулицю вам трохи зарано, не засмучуйтеся. Один-два дні на майданчику - і ви зможете з власного досвіду дізнатися, що таке водіння в місті. У деяких учнів початкових знань достатньо для того, щоб перше заняття з інструктором проходило одразу на міській вулиці.

Заняття завжди починають на вулицях із найменш інтенсивним дорожнім рухом. Завдання ускладнюють поступово. Не дивуйтеся, що на перших заняттях до центру міста ви не потрапите. Просто повірте чужому досвіду: коли ваших навичок буде достатньо, інструктор запропонує вам складніші маршрути руху. Якщо вас навчає приватний інструктор по водінню, перевага в тому, що ви можете відпрацювати з ним ті маршрути, якими вам в майбутньому потрібно буде їздити самостійно.

уроки парковки в городе

Чи включає водіння в місті навчання паркуванню?

Деякі інструктори, які навчають "по-старому", вважають, що немає сенсу навчати паркуванню учня, який не "наїздив" досить велику кількість годин. Насправді навичка паркування має відпрацьовуватися поступово в процесі навчання. Зазвичай темі паркування приділяють кілька окремих занять на майданчику й у місті, але під керівництвом інструктора ви будете паркуватися з перших занять у місті.

ПДР: знати, щоб виконувати

Якщо ви вирішили водити машину, правила дорожнього руху потрібно знати й виконувати. Не має значення, як давно і за яких обставин ви стали власником водійського посвідчення. Коли ви вирішили сісти за кермо й їздити самостійно, ви взяли на себе відповідальність не тільки за своє життя та безпеку, а й за життя та безпеку інших учасників дорожнього руху. Той факт, що хтось порушує ПДР (а водіння в місті часто буде пов'язане з ситуаціями, які викликатимуть у новачка нерозуміння саме тому, що "так не можна, але чомусь інші так роблять"), не повинен змусити вас відмовитися від виконання правил. Хороший інструктор вимагатиме від вас дотримання правил дорожнього руху. Якщо вам щось не зрозуміло (це стосується, наприклад, проїзду перехресть), обов'язково запитуйте. Найбезглуздіше запитання - це те, яке ви не поставили, тому не робіть дурниць і про все питайте.

І хай буде з вами... хороший інструктор, який зробить із вас водія!