Уроки керування на "механіці"

як їздити на механіціКерування для початківців на "механіці": чи варто вчитися водити машину з мкпп?

Відповідь на це запитання однозначно позитивна лише в тому випадку, якщо ви в подальшому плануєте їздити на "механіці". Керувати автомобілем з механічною коробкою передач складніше, ніж машиною з акпп, особливо для новачків, але чимало людей роблять вибір на користь "ручної" коробки. Хоча недоліків, особливо на перший погляд, багато.

1. Уроки керування на "механіці" з нуля починаються на навчальному майданчику. Колись існувала практика садити новачка за кермо безпосередньо на дорозі - мовляв, якщо в машині є дублююча система управління у інструктора, він підстрахує. Перші заняття полягали в тому, що переляканий учень, який глухне кожні кілька секунд, переживав страшний стрес, підсилений міцним слівцем інструктора. Тепер від цієї практики відмовилися, добре, що майданчики для занять "з нуля" на "механіці" є.

2. Перші уроки керування полягають в тому, що учень дізнається, як рушати з місця на "механіці". Ручка механічної коробки передач також являє для новачків складність, бо треба запам’ятати, як перемикати передачі. Керування для початківців на "механіці" часто здається складним, однак з часом дії стають звичними і не являють такої складності, як спочатку. Чимбільше водій-початківець проводить часу за кермом, тим швидше звикає до особливостей керування автомобілем з мкпп.

3. Доводиться миритися з тим, що перший час при керуванні на "механіці" учень робить все значно повільніше, ніж досвідчені водії. Сигнали нетерплячих, які стоять позаду на світлофорі, часто звучать саме на адресу тих, хто нещодавно почав водити машину з мкпп.

4. Процес навчання керування ускладнений через те, що потрібно не тільки стежити за дорогою, знаками та діями інших учасників руху, а й думати, як керувати автомобілем на "механіці".

5. Водієві-початківцю складно рушати на механіці й не дуже комфортно їздити (у порівнянні з машиною з акпп), уроків з керування потрібно більше, ніж на "автоматі". Але досвідчені водії вважають автомобіль з мкпп більш керованим та безпечним.


Коли обирати для навчання "механіку"?

Якщо в родині вже є автомобіль з механічною коробкою передач, бажано навчитися ним керувати - просто про всяк випадок.

Після навчання на "механіці" ви легко зможете пересісти на машину з автоматичною коробкою передач. Додаткові заняття не знадобляться, довго звикати теж не доведеться. Той, хто навчався на "механіці", у будь-який момент може почати керувати автомобілем з акпп.

Ми пропонуємо заняття з керування на обладнаних для навчання автомобілях з механічною коробкою передач. З цінами на заняття з нішими інструкторами (посилання на сторінку Інструктори) ви можете ознайомитися тут.