Керування в місті

водіння по місту з інструкторомКерування в місті: їздимо, паркуємося, не боїмося

Для успішного навчання керуванню важливо, щоб заняття відбувалися в умовах, максимально наближених до тих, в яких далі водій-початківець буде їздити самостійно. У багатьох виникає запитання, на якому етапі починаються уроки керування безпосередньо по місту. Якщо йдеться про навчання на "механіці" з нуля, то в місто учень виїжджає після одного-трьох занять на навчальному майданчику. Інструкторові з водіння важливо переконатися, що ви навчилися рушати на машині з мкпп. Якщо заняття проводяться на "автоматі", то їзда по місту починається практично з першого уроку. Керування по місту для водіїв-початківців є серйозним фактором стресу, тому потрібно, щоб поряд був досвідчений інструктор, а машина була обладнана додатковими педалями керування автомобілем.

Керування в міських умовах передбачає, що учень має базові знання теорії, пам’ятає основні дорожні знаки та правила дорожнього руху. Під час навчання в міському трафіку ви навчаєтеся застосовувати теоретичні знання на практиці.

Керування по місту з інструктором: прагнемо максимальної безпеки

Перше керування в місті зазвичай є для багатьох учнів джерелом стресу. Але якщо поряд досвідчений інструктор, боятися немає чого: ви рухаєтеся на невеликій швидкості (близько 40 км/ч, як дозволяють правила дорожнього руху), автомобіль обладнаний додатковими педалями для інструктора, позначений знаком "У", а інструктор з керування, який навчив сотні учнів, передбачає ваші помилки. Тож не варто нервувати.

- На перших заняттях з керування в місті може здатися, що багато чого не виходить. Не переймайтеся і просто дайте собі час звикнути до нових навичок. Іноді, навпаки, здається, що завдання надто легке і виходить дуже добре - що ж, це чудово, але не слід себе переоцінювати: відсутність досвіду та надмірна самовпевненість підвищують ризики на дорозі.

- Керування в міському трафіку в Києві дає можливість у процесі навчання відчути різні дорожні ситуації. Йдеться не тільки про затори, але й про рух у темну пору доби, їзду за поганої погоди. Ви також опануєте навички, які потрібні кожному українському автомобілістові: об’їжджати ями на дорогах та рухатися, не орієнтуючись на дорожню розмітку, яка в багатьох місцях відсутня. На жаль, це ускладнює процес навчання, але є частиною реальності, з якою потім доведеться впоратися самостійно, без інструктора.

- Практика керування в місті передбачає, що вам доводиться паркувати автомобіль. Ймовірно, вам знадобляться додаткові заняття за програмою навчання паркуванню автомобіля для початківців, але ви також можете попросити інструктора виділити кілька занять саме для відпрацювання навички паркування в рамках свого основного курсу навчання.

- Складність при керуванні для водіїв-початків становить рух заднім ходом. Базові навички відпрацьовуються на навчальному майданчику, а далі застосовуються на практиці під час уроків керування в місті, зокрема - при паркуванні.

Практика керування в місті: чи довго навчатися?

Однозначної відповіді на це запитання немає. Навчатися бажано до моменту набуття більш-менш стійкої навички керування в умовах міста. Якщо ви вже навчилися їхати впевнено вперед, це не означає, що ви вмієте впевнено водити автомобіль. Щоб відчути габарити автомобіля, навчитися швидко приймати рішення в будь-якій дорожній ситуації, потрібні чай і регулярна їзда на автомобілі. Будьте готові до того, що ви будете продовжувати вчитися і після того, як закінчите курс навчання з інструктором керування.

Вартість занять з керування в місті

Вартість будь-яких занять з нашими інструкторами - від 300 грн. за 90 хвилин. Про знижки та вартість сертифікатів на навчання за різними програмами ви можете дізнатися тут. Заняття з керування в Києві на автомобілі з автоматичною або механічною коробкою передач коштують однаково. Ви також можете їздити з інструктором по місту на своєму автомобілі, однак лише за наявності достатніх навичок керування.