Водіння взимку: чи варто починати навчання в погану погоду?

Ви навчалися керувати автомобілем в літній період, але настала зима зі своїми погодними "сюрпризами". Як же бути? Чи варто сідати за кермо недосвідченому водієві взимку, адже зимове водіння відрізняється від літнього, а вас до цього не підготували... Може, не варто й починати? Холодна пора року для будь-якого водія - це серйозне випробування, не кажучи вже про новачка.


водіння взимку


Кому потрібна школа зимового водіння

Якщо ви згодні з одним із наведених нижче пунктів, доведеться засукати рукави й почати долати свої страхи. Настав ваш час стати впевненим водієм автомобіля.

Отже:

  • Ви отримали права не для того щоб вони у вас просто були. Ви хочете постійно користуватися автомобілем, за будь-яких погодних умов, на будь-якому дорожньому покритті, чи то асфальт, бруківка або грунтова дорога в сільській місцевості. Для вас важливою є навичка паркування усіма способами, вміння орієнтуватися на дорозі з дорожніми знаками, світлофорами, розуміння, що робити, якщо на перехресті рухом керую регулювальник або світлофор не працює, а регулювальника немає.
  • Ви не бажаєте користуватися громадським транспортом. Вас втомило пересування в переповнених вагонах метро, спека влітку і холод взимку в маршрутних таксі, ви втомилися спізнюватися на роботу через нерегулярну роботу громадського транспорту.
  • У вас немає вибору, бо ваше керівництво виділило вам службовий автомобіль.
  • Вам необхідно возити дітей до школи, басейна, дитячого садка, а батьків - на дачу.

Іншими словами, у вас немає ані бажання, ані можливості залишитися взимку без автомобіля.


Особливості водіння автомобіля взимку: чому вас навчить інструктор

Якщо ви недосвідчений водій, так би мовити, новачок, і опановували ази керування автомобілем у теплу пору року, візьміть кілька уроків в холодну пору року у досвідченого інструктора - нехай він навчить вас їздити по зимовій дорозі. У зимовий період навчатися їзді необхідно тільки в спеціально обладнаному для навчання автомобілі, від цього залежить ваше життя й безпека, а також життя і безпека інших учасників дорожнього руху. Тож давайте не будемо ризикувати.


школа зимового водіння

Перші заняття проходять на спеціально обладнаному майданчику. Завдання автоінструктора - навчити вас визначати дорожнє покриття, відчувати, наскільки слизька дорога, розуміти, як поведе себе автомобіль при екстреному гальмуванні, повороті, різкому натисканні на педаль газу. Навчаючи роботі з антиблокувальною системою, інструктор з водіння продемонструє, що, коли спрацює система, гальмівний шлях збільшується. Ця навичка дуже важлива на пішохідних переходах і при виборі дистанції між автомобілями. Також ви дізнаєтеся, що таке пробуксовка коліс і як її уникнути. Важливою навичкою буде опанування переривчастого гальмування, яке допоможе впоратися з автомобілем на слизькій дорозі, при водінні в ожеледь. Знадобиться і вміння паркуватися в засніженому місті. У разі, коли дороги не встигли почистити, або біля бордюру лежить гора снігу, ця навичка вам стане в нагоді, як ніколи.

Після занять на майданчику ви почнете виїжджати до міста, на дорогу без інтенсивного руху, відпрацюєте важливі для вас маршрути: дорога на роботу, в дитячий садок, школу, магазин, до батьків тощо. Не зайвим буде разом з інструктором керування відвідати заправку, адже водій зі стажем під'їжджає до колонки і заправляє автомобіль автоматично, а для вас це теж вперше. Тож не зайвими будуть підказки знаючої людини, та й ви будете почуватися вільніше і впевненіше, коли доведеться заправити автомобіль самостійно.

Після цього потрібно опанувати поїздки в годину пік. Можливо, вам буде здаватися, що більшість водіїв неосвічені, не дотримуються правил дорожнього руху. Будьте готові до того, що деякі з них будуть вам сигналити, «блимати» фарами ... Пам'ятайте: щоб не трапилося, зберігайте спокій. Здійснюйте будь-який маневр - чи то розворот, обгін, проїзд перехрестя - тільки якщо впевнені, що встигнете його завершити, а не тому, що водій в автомобілі позаду вас поспішає.


Водіння взимку для новачків - без проблем

Гроші, витрачені на заняття з атестованим автоінструктором, окуплять себе повністю, оскільки ви придбаєте не тільки впевненість у своїй водійській майстерності, а й уміння грамотно та адекватно реагувати на всі ситуації на дорогах. Пройшовши всі «кола пекла», незабаром ви відчуєте, що страх перед поїздкою минув, і їзда взимку приносить вам задоволення. Ви вільно зможете їхати незнайомою вулицею, і перехрестя попереду вже не буде лякати, як раніше. Вам більше не здаватиметься страшним парквання в центрі засніженого міста, коли комунальні служби не встигли прибрати снігові гори. Але навіть пройшовши школу зимового водіння, пам'ятайте, що дорога любить уважних водіїв, які дотримуються правил дорожнього руху.